Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21
Mlékárna Otinoves hledá pracovníka na pozici administrativní pracovnice
Vstupenky do Městského divadla Brno
22
Vstupenky do Městského divadla Brno
23
Ulice Sadová - zákaz vjezdu
Vstupenky do Městského divadla Brno
24
Ulice Sadová - zákaz vjezdu
Vstupenky do Městského divadla Brno
25
Ulice Sadová - zákaz vjezdu
26
Dům přírody Moravský kras - Předadventní tvoření
Vepřové hody
Ulice Sadová - zákaz vjezdu
Vepřové hody
27
Rozsvícení vánočního stromu
Rozsvícení vánočního stromu
Ulice Sadová - zákaz vjezdu
28
Ulice Sadová - zákaz vjezdu
29
Dům přírody Moravský kras - Speleoúterky
Ulice Sadová - zákaz vjezdu
30 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Organizace a služby > Svaz tělesně postižených

Svaz tělesně postižených

Svaz tělesně postižených osob byl v Ostrově u Macochy založen na ustavující schůzi dne 4.12.1981. V té době byl členěn na osoby tělesně postižené, vnitřně postižené, sluchově a zrakově postižené. V naší obci byly založeny první dvě a čítaly celkem 24 členů. Ve vedení těchto složek pracoval pan Vincenc Pernica, pan Ivan Vobr a pan Rudolf Horáček. Nadřízeným orgánem byl, a doposud je, Okresní výbor v Blansku, který je řízen Svazem Praha - Karlín. Na výroční členské schůzi v Ostrově, která se konala dne 27.4.2005, byla do funkce předsedy zvolena Anežka Šenková. Dne 9.1.2007 došlo ke změnám původně platných STANOV Svazu STP a tím také ke změně v názvu. Plný název zní: Svaz tělesně postižených v České republice, o.s., místní organizace Ostrov u Macochy. Po dobu činnosti se ve výboru i v samotné členské základně vystřídalo mnoho občanů nejen z Ostrova, ale i z Vysočan a Holštejna. Počet členů k 31.12.2012 je 74.

Kulturní a společenská činnost svazu není stanovena žádnými předpisy a v oblasti hospodaření je kontrolována pouze tehdy, pokud obdrží finanční příspěvek od některého úřadu.

Vzhledem k tomu, že stav členské základny se skládá především z osob vyššího věku, je cílem vytvářet takové podmínky pro kulturu a vzdělávání, které tomuto stavu odpovídají. Pořádáme proto divadelní představení, zájezdy, koncertní vystoupení, výstavky, sběr textilu pro charitu, ale také ozdravné pobyty v lázních. Máme možnost využívat bezplatnou právní poradnu a také zapůjčení kompenzačních pomůcek pro tělesně postižené. Pokud má někdo z členů zájem se dále vzdělávat, můžeme zajistit různé akreditované vzdělávací kurzy. Velmi si vážíme finanční pomoci úřadu městyse,ale moc nám chybí také nějaká výpomoc od místních podnikatelů. Sledujeme proto nabídky pro předkládání grantových projektů zaměřených na sociální oblast a odstraňování bariér osob ohrožených sociálním vyloučením. Ve své činnosti se snažíme nejen o pořádání různých kulturních akcí, ale také o jejich zachování jako místní tradici.Tak se nám podařilo divadelní vystoupení krásenských ochotníků, Velikonoční výstava, drátenické hody, výstava dýní, Silvestrovský pochod na Holštejn a jiné…

Nápadů v průběhu roku máme dost, ale ne všechny se nám je podaří uskutečnit. Pokud by s námi chtěla někdy spolupracovat některá z organizačních složek v Ostrově, tak každou pomoc uvítáme.

O svých aktivitách Vás pravidelně informujeme a pokud jste do naší organizace ještě nenašli cestu, tak jsme tu pro každého z Vás.