úterý 16 srp 2022
Vytisknout

Události z SDH v roce 2015

5. kolo VCB – u nás v Ostrově

I přes problémy minulý rok, kdy se nám přes dráhu přehnal potok, jsme na Valné hromadě VCB dostali dostatečný počet hlasů pro to, aby jsme mohli připravit reparát a naši dráhu představit takovou, jaká skutečně je. Pro tento účel jsme vybrali neděli 28. 6. 2015.

Uspořádali jsme již VII. ročník soutěže O pohár SDH Ostrov u Macochy, podruhé v našem poněkud nově zbudovaném hasičském areálu Na Trati. Soutěžit o věcné ceny, finanční ohodnocení, poháry a v neposlední řadě o body do celkového bodování Velké ceny Blanenska přijelo 33 mužských a 17 ženských družstev.

Snažili jsme se také vylepšit nabídku občerstvení, k dostání byla cigára a maso z udírny, hranolky, smažený sýr nebo sekaná v bulce, bramboráčky a dva druhy salátů. Na výčepu byl naražen Páter od generálního sponzora VCB.

Na dráhu jsme jako první nastoupili my, domácí hošani, aby jsme se posléze mohli věnovat pořadatelským povinnostem. Poklidný útok jsme zakončili na proudech „parádními“ prostřiky a v celkovém pořadí zakotvili na nebodované dvacáté příčce.

Na třetí stupínek bedny vystoupalo družstvo z Hlubokého (tedy jen jeden člen, pouť je pouť :D), druhou příčku obsadili borci ze Stanoviště a na putovní pohár za 1. místo už podruhé budeme lepit cedulku s nápisem Žernovník.

K vidění byly 3 časy pod 18 vteřin, deset osmnáctek, čtyři devatenáctky a pak časy 20 a víc. Pět týmu zapsalo NPčko.

Dva týmy ovšem ukázaly, že na této dráze lze zapsat i čas šestnáctkový. Ondra z Obory a Ondra ze Žernovníku srazili terče v časech 16,86 a 16,94.

Ženskou kategorii zahájila také domácí děvčata. Parádně rozběhnutý útok, avšak menší chybička na pravém proudu zajistila čas až na 6. místo.

Třetí příčku si vyběhla děvčata ze Senetářova A, druhé skončilo družstvo Žernovníku A a na nejvyšší stupínek Ostrovské bedny si vystoupaly holky ze Sychotína, které předvedly luxusní útok s výsledným časem 16,31. Na levém terči bylo sraženo v čase 15,76, což je podle mě jeden z nejlepších sestříků VCB. A právě u nás.

Děkujeme všem co dorazili, podpořili nás, taky všem, co se na této akci jakkoli podíleli. Doufáme, že se Vám u nás líbilo. Tak snad příští rok…

FOTOGALERIE


Nabitá sobota

V sobotu 27. června jsme s dětmi vyrazili už v 7 hodin na první závody dnešního nabytého dne. Hned, jak jsme dojeli do Jedovnic na další kolo Okrskové ligy mládeže, začalo trochu kapat. Po nástupu se začalo běhat a děti si to velmi užívali. I naše děti si stouply za startovní čáru a odběhly si svůj pokus na trati. Kvůli špatnému stavu hřiště byly všechny hadice i půlspojky strašně špinavé. Ale co se dalo dělat. Mladší si vybojovali 4. místo.

Po obědě v místní restauraci jsme nasedli do auta a vyrazili vstříc Bukovině. Zde už se vedlo hůř. Soutěžilo se pouze ve štafetách. Konkrétně ve štafetě 4×60 a štafetě dvojic. Pokusy se moc nepovedli- děti nastřádaly nemálo trestných bodů, a tak jsme odjeli domů.

Zhruba po hodině odloučení od sebe jsme se opět sešli a jeli jsme do Senetářova. Zde se konaly noční závody- ty jsou pro děti většinou velmi atraktivní. I dnes to nebyla výjimka. Ihned, jak naši mladší žáci vystoupili z auta, začali nasávat atmosféru dobře připravených závodů. Po chvíli čekání si odběhli svůj pokus a skončili na 4. místě. Jakmile se odvezli mladší děti, které by celou noc na nohou nevydržely a uprostřed závodu by chtěli domů, přivezli se starší žáci. Na těch už šly vidět zkušenosti na nočních závodech. Po svém pokusu a čase kolem 17,90 skončili také na 4. místě.

FOTOGALERIE 01

FOTOGALERIE 02

FOTOGALERIE 03


Technická pomoc – likvidace hmyzu

22.6. jednotka likvidovala sršně ve větracím otvoru domu č.p. 139.

26.6. jsme odstraňovali vosí hnízdo na lavečce u vchodu do jeskyně Balcarka.

Technika, která zasahovala: DA12-L1Z PČH

FOTOGALERIE


Pořadatelská neděle 21.6.2015

21. června jsme u nás uspořádali další kolo OLM. Během závodů na trať přeci jenom spadlo pár kapek, ale trať rychle vyschla a závodilo se dál.

Naše děti se s tratí taky praly s vervou. Nakonec mladší skončili na krásném 8. místě a starší na 11. Určitě je, co zlepšovat a věřím, že se děti budou snažit v dalších závodech.

Kategorie dorostu navazovala na dětskou soutěž. Byla zde menší průtrž mračen, které ale nebyli ušetřeni mladší dorostenci. Musela se odběhat alespoň tahle kategorie. A tak při tónech notoricky známě písničky Prší prší běhali silní mladí kluci. Po přeháňce za chvíli nebyla na trati ani stopa a všechny pokusy se zdárně a bez zranění odběhaly. Andrea Vymazalová skončila na 2. místě.

Doufáme, že se všem závody líbily a vrátí se k nám za rok zase.

FOTOGALERIE 01

FOTOGALERIE 02


Krajské kolo dorostu

V sobotu 20. 6. 2015 proběhlo ve Vyškově krajské kolo dorostu. Na tuto soutěž nás odjela reprezentovat pouze Ája Vymazalová. Terka Štaffová, která z okresu postoupila také, si bohužel v tréninkové přípravě přivodila zranění, a tak se soutěže zúčastnit nemohla.

Ája se však konkurence ve své kategorii (starší dorostenky) nezalekla a svým snažením si vybojovala celkové 6. místo. Bonusem bylo vylepšení osobního rekordu v disciplíně 100 metrů s překážkami.

FOTOGALERIE


Poplach!

V pátek 19. 6. 2015 se zhruba v 8 hodin ráno rozezněla siréna, která signalizovala poplach. Nahlášen byl požár v budově ZŠ a MŠ Ostrov u Macochy. Jednalo se ovšem o taktické cvičení. Žáci, učitelé a pracovníci školy si vyzkoušeli evakuaci, jednotka SDH výjezd. „Požár“ byl lokalizován a uhašen, pohřešovaní nalezení, zranění ošetření. Vše proběhlo podle scénáře.

Poté se mohli děti a dospělí podívat na ukázku záchrany osoby z výšky – stromu.
Po svačině ve škole byla připravena 3 stanoviště, jedno s hasiči, další s policisty a třetí se zdravotnicí. Děti se dozvěděly informace o hašení oleje, o poskytování první pomoci, o zbraních. Mohli s také prohlédnout více než z blízka hasičské a policejní automobily.
Jediné co by mohlo být pro příští podobnou akci lepší, je počasí, ovšem s tím nikdo z nás nic neudělá.

FOTOGALERIE


Náročný pódiový víkend

Náš maratón začal v sobotu- 7. 6. 2015- v 6 hodin ráno, kdy jsme se rozjeli vstříc Brnu na krajskou soutěž družstev mužů a žen. Jako už tradičně, přijeli jsme na místo konání skoro dříve než pořadatelé. Nějak jsme se zabydleli na tribunách sportovního areálu VUT v Brně.

Již atmosféra slavnostního nástupu mě učarovala. Všichni poslouchali povelům velitele soutěže a správně prováděli veškeré úkony. I při povelu pohov se nikdo nebavil (tak, jak to má správně být).

Každá kategorie měla jiný harmonogram- na disciplínách jsme se střídali, běhali jsme tedy současně a ušetřil se čas. Prvně jsme šly běhat disciplínu 100 metrů s překážkami. O vteřinu jsme skončily druhé a bylo to slušně rozběhnuté. Nastoupily jsme na požární útoky. Královskou disciplínu. Zde jsme nebyly až tak moc dobré. I přes jasné pokyny v OZ (organizačním zabezpečení) jiným týmům povolili závodit se sportovně upravenými požárními stroji. Ty rychleji tlačí vodu a tak se zkracuje čas. My jsme přijely na závody s nesportovně upraveným strojem a to šlo poznat na výsledku prvního pokusu. Na druhý už nám kluci z Bořitova, kteří reprezentovali okres Blansko, půjčili stroj a výsledek byl lepší. I když jejich stroj nebyl sportovně upravený, byl lepší, než náš a tak byl druhý pokus o 3 vteřiny lepší. Navíc jsme neměli moc příležitostí trénovat na nástřikové terče, které se musí naplnit 10-ti litry vody. Na požárním útoku jsme obsadily 3. místo s časem 31:XX. Po skončení i této disciplíny jsme chvíli čekaly a souběžně s muži jsme běhaly štafetu 4×100 metrů. Zde se nám taky zadařilo a skončili jsme na 2. místě s časem 68:XX.

Společně s námi jel Okres Blansko reprezentovat mužský tým z Bořitova. Těm se taky vedlo dobře a v konečném umístění skončili o stupínek výše než my. 2. místo jim zaslouženě patří.

Na krajském kole se nám hodně dařilo. Společně s týmem z Dražovic jsme měly stejný součet míst, a to 7. Jelikož o konečném umístění rozhodovala disciplína požární útok, Dražovice jsme porazit nedokázaly. Z Brna jsme odjížděly s krásným pocitem ve svých srdcích, že jsme závodily fér, s bronzovými medailemi na krku a velkými poháry v rukou. A navíc, kolik lidí se může pochlubit, že běhalo po modrém tartanu?? My už ano!

Po náročné sobotě jsme odpadli a já usla skoro hned, jak jsem dorazila domů a lehla si na pohovku. Jenže jsme museli nabrat síly na další den.

Neděle patřila Velké ceně Blanenska, a to 3. kolu, které se konalo v Bořitově. Den byl strašně dlouhý a velké teplo nám stěžovalo výkony. V kategorii mužů vyběhli naši muži se startovním číslem 6. Po přípravě na základně se přesunuli za startovní čáru a na výstřel rozběhli svůj pokus. S výsledným časem 18:86 si odvezli z Bořitova pár bodů do výsledkové tabulky VCB 2015. Než jsme odstartovaly my, ženy, muselo odběhnout celé startovní pole mužů složené z 35 různých týmů. Teplo bylo úmorné a naše černé dresy s dlouhými rukávy tomu moc nepomáhaly. Po 4 minutách plných strachu jsme si i my odbyly svůj pokus. Náš čas se předvést. A pokus se nám povedl. S výsledným časem 17:85 jsme si stouply na nejnižší stupínek „bedny“ a odvezly si znovu bronzové medaile a výborný pocit z nejlepšího času v této sestavě. Nyní zápolíme s Těchovem o 4. místo ve výsledkové tabulce VC Blanenska.

Pokud můžu zhodnotit víkend, dalo by se na něj použít i několik názvů. Víkend rekordů (a kuriozit), bronzový šampióni, náročný víkend. Zkrátka, tohle byl snad nejnáročnější víkend zatím a hodně se nám vše podařilo. Doufám, že se nám bude dařit podobně dál. Určitě neváhejte a koukněte se do fotogalerie a prožít s námi alespoň touto cestou dění na obou soutěžích. Za kolektiv žen SDH Ostrov u Macochy, JÁ Ája.

FOTOGALERIE 01

FOTOGALERIE 02


Šamalíkova míle

Poslední květnovou neděli 31. 5. 2015 se v naší obci konal 4. ročník sportovního odpoledne Šamalíkova míle. Jedná se o běžecký závod pro všechny věkové kategorie nazvaný podle významného ostrovského rodáka, poslance, badatele a dlouholetého starosty Josefa Šamalíka. Celá akce byla pojata jako sportovně kulturní odpoledne, kde si přišli na své nejen sportovci, ale i rodiny s dětmi a další návštěvníci bez ohledu na věk. Startovalo se v areálu kulturního domu, kde se také odehrával doprovodný program. O ten se postarali žáci ZŠ, MŠ a také taneční orchestr ZUŠ Jedovnice. Do hlavního závodu, který byl dlouhý 9,1 km, nastoupili i 2 zástupci z hasičského družstva mužů – Jiří Vymazal a Patrik Bejček. Náš sbor se během celé akce postaral o bohaté občerstvení.

FOTOGALERIE


Sporťáci v Jabloňanech

Poslední květnová neděle byla jako dělaná pro požární útoky. Proto se opět po týdnu sjela soutěžní družstva do Jabloňan, kde místní hasiči připravili 2. kolo Kvasar Cupu – Velké ceny Blanenska. Trať byla připravena skvěle a tak se daly očekávat parádní výkony. Pro náš sbor to ale ve výsledku až tak dobré nebylo.

V mužské kategorii jsme startovali jako 29. a hned při odběhu od základny jsme mohli z úst komentátora slyšet, že na košíku to nevypadá nijak skvěle. Rychlá trať nám nepomohla a tak konečných 20,12 na body nestačilo.

Holky měli na Jabloňany natrénováno, bohužel si dráhu směrem dopředu nevyzkoušely. Dva ulité starty znamenaly eNko a rychlý přejezd na běžecký závod Šmalíkova míle zpátky do Ostrova.

Příští víkend v sobotu vyráží holky reprezentovat okres Blansko na krajské kolo do Brna, v neděli poté obě družstvo na VCB do Bořitova.

FOTOGALERIE


Sportovní klání mladých hasičů

Sobota 30. 5. 2015 byla pro mladé hasiče z Ostrova ve znamení soutěží. Nejprve vyrazili na 3. kolo Okrskové ligy mládeže. Ve Vilémovicích nás reprezentovala obě žákovská družstva. Soutěžilo se dvoukolově v požárním útoku. Starší žáci vybojovali 1. místo a mladší žáci místo druhé.

Po krátké zastávce doma v Ostrově se pouze družstvo mladších žáků přesunulo na další závody Okresní ligy mládeže do Sychotína. Počasí bylo krásné až do doby, kdy se prohnala nad našimi krajinami bouře a déšť. Sluníčko opět vylezlo, ale trať tak rychle vysušit nedokázalo. Družstvo se s těmito podmínkami popralo, požární útok zvládlo dokončit v čase, který zajišťoval 7. místo.

FOTOGALERIE 01

FOTOGALERIE 02


V Žernovníku odstartovala Velká cena Blanenska v požárním útoku

Velká cena Blanenska začala. V neděli 24. května ji zahájila první soutěž z celkových dvanácti. Pořádání prvního kola se již tradičně ujali hasiči ze Žernovníku u Černé Hory, kteří se museli vypořádat s náporem 39 mužských a 18 ženských přihlášených závodních družstev.

Místní hasičský areál s širokou travnatou dráhou ovládli nejprve muži. Klukům z Ostrova, kteří šli na start až ke konci mužské kategorie, však štěstí nepřálo. Krásně rozběhnutý požární útok překazilo prasknutí hadice C na levém proudu a do výsledkové listiny jim byl připsán neplatný pokus (NP). Holkám se však dařilo o něco lépe. Svým pokusem si vybojovaly 7. místo a tím si připsaly do celkového bodování Velké ceny Blanenska první 3 letošní body. Kategorii mužů vyhrálo družstvo z Plumlova a v ženách zvítězila děvčata ze Sychotína.

Velká cena Blanenska bude pokračovat svým druhým kolem v neděli 31. května v Jabloňanech, kde družstva opět čeká rychlá travnatá trať.

FOTOGALERIE


Vykradené Blansko aneb Okresní kolo a postup na kraj

V sobotu 23. 5. 2015 se v Blansku konalo II. kolo soutěže v požárním sportu, a to kolo okresní. Okrsek Jedovnice reprezentovala v obou kategoriích družstva z našeho sboru. Soutěžilo se disciplínách požární útok, běh na 100 metrů s překážkami a štafetě 4 x 100 metrů s překážkami.

Snažení mužského týmu přerostlo v úspěch při disciplíně požární útok. S posledním startovním číslem si svým prvním pokusem stříkli čas okolo 26,xx a vybojovali 1. příčku. Poté se mužská část přesunula na stometrovou dráhu. V této disciplíně se spíše nezadařilo, až na individuální výjimky. Celkově 5. místo z této disciplíny. Zbývala už jen štafeta, která se na nepříznivé podmínky (déšť), vcelku vyvedla, až na úsek na rozdělovači. V druhém pokusu štafety kluci ukázali svoje zkušenosti a štafetu provedli bez chyb. Běžecky byla ale slabší. Do součtu umístění připsána šestka. Celkový součet = 1 + 5 + 6 = 12 = 3. místo celkově.

Holčičí snažení bylo ještě příjemnější. V první disciplíně, individuálních stovkách, vybojovali 1. místo a individuální úspěchy se objevily také. Poté se děvčata přesunula na útok. První pokus byl neplatný, v druhém pokuse děvčata nastříkala 10 litrů vody do terče za 35,88 a tento čas stačil na 3. místo. Poslední disciplína – štafeta – se holkám opět povedla. První štafeta vybojovala opět první místo, druhá technicky sekundovala, byla ovšem o kapku běžecky slabší. Celková bilance: 1 + 3 + 1 = 5 = 1. místo a postup na kraj.

Krajské kolo se uskuteční 6. 6. 2015 na atletickém stadionu VUT v Brně, na modrém tartanu. Budeme rádi, pokud přijedete naše holky podpořit a podívat se parádní sportovní výkony. Holkám držíme palce i my.

FOTOGALERIE


Bramborové umístění

Brambory si dovezli mladí hasiči v sobotu 23. 5. 2015 ze soutěže, která se konala na Holštejně – II. kolo Okrskové ligy mládeže. Soutěžilo se v disciplínách požární útok a štafeta dvojic. Soutěže se zúčastnila obě naše žákovská družstva.

FOTOGALERIE


Pořadatelský maratón – PLAMEN

Pořadatelsky největší akce pro náš sbor proběhla právě v uplynulém víkendu. V sobotu 16. 5. a v neděli 17. 5. probíhalo v Ostrově v prostorách okolo kulturního domu Okresní kolo hry Plamen a také Okresní kolo soutěže dorostu.

Pro sobotní soutěž byly připraveny 3 disciplíny na fotbalovém hřišti – štafeta CTIF, štafeta 4×60 metrů a požární útok CTIF. Na hasičské dráze se prováděly dva požární útoky. Pro nedělní závod se na fotbalovém hřišti nalajnovaly dráhy pro štafetu 4×100 metrů s překážkami, pro 100 metrů s překážkami jednotlivců a pro dvojboj. Hasičská dráha byla připravena na požární útok. Testové otázky vypracovávali dorostenci v hasičské klubovně.

Naší obec navštívilo za závodními účely v průběhu víkendu asi 600 lidí.

Ostrovský sbor reprezentovalo jak družstvo mladších a starších žáků, tak 2 dorostenky. V sobotu si mladší žáci vybojovali celkové 7. místo. Starší žáci skončili v celkovém hodnocení na místě desátém. Dorostenky byly o něco šikovnější a obě si vybojovaly postup do krajského kola, které se uskuteční 20. 6. ve Vyškově. Terka Štaffová z 2. místa a Ája Vymazalová z místa třetího, obě v kategorii starších dorostenek.

Všem účastníkům, rozhodčím, pořadatelům a dalším patří velké poděkování.

FOTOGALERIE 01

FOTOGALERIE 02


Prodloužený víkend hasičů v Ostrově

Hned ve čtvrtek 7.5.2015 jsme Lampiónovým průvodem uctili památku zesnulých ve 2. světové válce. Průvod vyšel v 18:00 směrem k pomníku padlých. Zde byla uctěna památka minutou ticha a poté se průvod odebral k sokolovně, kde byl připraven oheň a hry pro děti. Ten, kdo přišel s lampiónem, dostal párek na opečení.

A v sobotu pokračoval víkend dalšími pořadatelskými povinnostmi (určitě ne posledními v tomto roce). Zhostili jsme se pořádání prvního kola soutěže mužů a žen v požárním sportu pro okrsek Jedovnice. Tyto závody se skládaly z požárního útoku a štafety 4 x 100 metrů s překážkami. V obou kategoriích vyhrálo domácí družstvo a okrsek Jedovnice tedy budou na okresním kole reprezentovat týmy SDH Ostrov u Macochy.

Ovšem soutěž zde začínala až ve 14:00 hodin. Do té doby mladí hasiči zápasili se svým vybavením v nedalekém Vavřinci. Družstvo starších žáků z Ostrova odjelo na 6. kolo Okresní ligy mládeže (OLM), ve sportovním areálu u fotbalového hřiště se soutěžilo v požárním útoku, štafetě dvojic a štafetě 4x60m. Po sečtení výsledků z jednotlivých disciplín vybojovali starší žáci z Ostrova 5. místo z 12. přihlášených družstev.

Tak takový byl víkend u nás. No a příští bude ještě MASAKROVĚJŠÍ. Náš Sbor se zhostil nejednoduchého úkolu. Uspořádat jarní kolo hry Plamen a k tomu i soutěž dorostu. To znamená, že od soboty 16. 5. do neděle 17. 5. bude kolem kulturního domu, hřiště a hasičské dráhy pěkně rušno. Okolo 500 dětí bude závodit v disciplíně požární útok, štafeta 4 x 60, štafeta 400 metrů CTIF a požární útok CTIF. V neděli pak dorostenci v disciplíně požární útok, štafeta 4 x 100 metrů s překážkami, dvojboj a 100 metrů s překážkami. Pokud nebudete vědět, co s víkendem, budeme se těšit dole u sokolovny.

FOTOGALERIE 01

FOTOGALERIE 02

FOTOGALERIE 03


Mladí hasiči

Dne 2.5.2015 se konaly závody ve Velkých Opatovicích. Byly to první závody dorostu s tomto kalendářním roce. Na velmi “oblíbeném“ povrchu se závodilo vcelku dobře. Z náročného odpoledne jsme si odvezli 2. a 3. místo (Tereza Štaffová a Andrea Vymazalová) a pomalu jsme se začínali těšit na neděli.

V neděli (3.5.2015) jsme se vydali za dětmi do Bořitova, kde se po VI. ročníku soutěže mládeže konal II. ročník soutěže pro dorostence. Menším zklamáním byla trať do kopce, kde jsme si dali pěkně do těla. Z těchto závodů jsme domů přivezli 1. a 3. místo (Tereza Štaffová a Andrea Vymazalová).

Po těchto dvou soutěžích už zbývá jen málo příležitostí na sbírání bodů. Mezi 1.a 2. místem to bylo pokaždé velmi těsné, a tak se můžeme těšit na další napjaté závody. Co nám holky ve starších dorostenkách předvedou?

V Bořitově před dorostenkami a dorostenci závodily i žáci. Po urputném boji se starší žáci umístili na 2. místě a mladší na místě 3. Do celkového hodnocení Okresní ligy mládeže si připsaly pěknou kupu bodů a všichni doufáme, že se jim bude dařit po zbytek roku podobně, ne-li lépe.

FOTOGALERIE 01

FOTOGALERIE 02

FOTOGALERIE 03


Sběr papíru

V sobotu 2.5.2015 uspořádali mladí hasiči v naší obci sběr starého papíru. Všem občanů, kteří nám přispěli – děkujeme.

FOTOGALERIE


Lipovec (okrsek)

V pátek 1.5.2015 odjela družstva žáků na 1. kolo Okrskové ligy mládeže v požárním útoku do nedalekého Lipovce.

Výsledky – mladší žáci:
1. místo Holštejn – 22,79 s
2. místo Lipovec A – 24,13 s
3. místo Lipovec B – 24,31 s
4. místo Ostrov u Macochy – 25,87 s
5. místo Jedovnice – 29,93 s
6. místo Senetářov A – 30,37 s
7. místo Senetářov B – 38,98 s

Výsledky – starší žáci:
1. místo Senetářov A – 15,82 s
2. místo Ostrov u Macochy – 16,97 s
3. místo Lipovec – 20,06 s
4. místo Senetářov B – 24,25 s

I přes nepříznivé počasí se závody vydařily.

FOTOGALERIE


Jaro začíná

Jaro začíná! Pomalu se začíná oteplovat a hasiči vylézají z tělocvičen ven, do svých areálů, na svoje dráhy.

My jsme také vylezli. Začalo se trénovat a hlavně pracovat. Vrhli jsme se do dalšího zvelebování našeho nového hasičského areálu. Podařilo se nám zpevnit část příjezdové cesty, zabetonovat 15 setů lavic, to znamená 120 míst k sezení, kdykoliv k dispozici.

Vytáhli jsme také stroje a hadice a vyzkoušeli, jak to asi zhruba bude běhat. No, uvidí se.

FOTOGALERIE


Svatý Hostýn

Slunečno a teploty kolem 20°C, takové krásné počasí doprovázelo XXII. Mezinárodní hasičskou pouť na Svatém Hostýně, která se konala v sobotu 25. 4. 2015. Kromě hasičů z České republiky navštívili tuto pouť i zástupci hasičských sborů z Polska, Rakouska, Slovenska nebo Chorvatska. V 9:45 vyšel průvod k bazilice, ve které se od 10:15 konala slavnostní mše svatá. Z našeho sboru se poutě na Svatém Hostýně zúčastnilo 15 členů.

FOTOGALERIE


Sběr železného šrotu

V sobotu 11.4.2015 proběhl v naší obci sběr železného šrotu. Celkem se vysbíralo asi 8 tun nepotřebného železa. Všem, co se chtěli zbavit železného šrotu, děkujeme.

FOTOGALERIE


Šošůvka (OLM)

V sobotu 11.4.2015 odjeli mladí hasiči do nedaleké Šošůvky na 2. kolo Okresní ligy mládeže. Soutěžilo se ve vázání uzlů, určování topografických značek a zorientování mapy. V kategorii mladších žáků soutěžilo 14. hlídek a v kategorii starších žáků soutěžilo 16 hlídek. Našim družstvům se na těchto závodech zadařilo. Mladší žáci obsadili 2. a 14. místo a starší žáci vybojovali místo 3. Vítězná družstva obdržela věcné ceny, medaile a poháry. Po vyhlášení výsledků nás čekala cesta zpět do Ostrova.

FOTOGALERIE


Velikonoční hrkání 2015

Sněžení, déšť, zamračená obloha, slunečno a teploty lehce nad nulou. Aprílové počasí, které připomínalo spíše nástup zimy, doprovázelo letošní velikonoční svátky. I přesto vyrazili ve dnech 2.4. - 4.4.2015 mladí hasiči do ulic Ostrova na tradiční velikonoční hrkání.

FOTOGALERIE


Odznaky odbornosti mladých hasičů

I v letošním roce se naši mladí hasiči zapojili do plnění odznaků odbornosti. Kromě dětí z Ostrova přijeli i členové SDH Senetářov, SDH Jedovnice, SDH Lipovec a SDH Velké Opatovice. Do sálu kulturního domu v Ostrově na tyto zkoušky zavítalo v sobotu 21.3.2015 více jak 60 mladých hasičů. Po slavnostním nástupu na děti čekal nejprve písemný test a poté ústní zkoušky. Z našeho sboru plnili mladí hasiči tyto odznaky odbornosti:

PREVENTISTA JUNIOR - Svoboda Lukáš, Svoboda Kryštof, Slačíková Nikola, Čechmanová Karolína, Grim Jakub, Žampachová Sofie, Musilová Anna

STROJNÍK - Pernicová Anna, Tanenberger Jiří, Musil Tomáš, Pražáková Hana, Žampach David, Kumhala Filip, Opatřil Jakub

INSTRUKTOR - Vymazalová Andrea

CVIČITEL - Tejkal Hynek

Každý, kdo zkoušku splnil, byl odměněn patřičným odznáčkem, certifikátem a také vystřihovánkou.

FOTOGALERIE


Hasiči na skálách

V pátek 20.3.2015 proběhlo jedno ze školení JSDH Ostrov u Macochy. Členové se učili základní principy a techniky slaňování.

FOTOGALERIE


Aquapark Vyškov

Více jak 30 dětí a dospělých z řad hasičů a fotbalistů odjelo v neděli 15.3.2015 na společný výlet do Aquaparku ve Vyškově. Bazén byl zaplacený na 90 minut. Během této doby jsme si to ve vodě velmi užili. Mnoho dětí, ale i rodičů jezdilo na tobogánech, jiní využili dětského koutku, krytého plaveckého bazénu, vířivé vany nebo sauny. Krátce po 13. hodině jsme se společně vrátili zpět do Ostrova. Výlet se vydařil a již nyní se těšíme na příští rok, kdy Aquaparku ve Vyškově zase určitě navštívíme.

FOTOGALERIE


1. kolo OLM

V sobotu 14.3.2015 se mladí hasiči zúčastnili prvních závodů roku 2015. Jednalo se o 1. kolo Okresní ligy mládeže (OLM), soutěž se konala v Kunštátě na Moravě a nesla název – Sychotínský uzlík. Jak již název napovídá, závodilo se v uzlování družstev i jednotlivců.

Náš sbor vyslal na tyto závody družstvo starších, dvě družstva mladších žáků, tří mladší žáky jednotlivce a pět starších jednotlivců. Nejlepšího výsledku za mladší jednotlivce dosáhla Anna Musilová – 8. místo, David Žampach obsadil 10. příčku. Mezi staršími nejlépe dopadl Jirka Tannenberger, který se umístil na 23. místě.

Do OLM si družstvo mladších žáků vybojovalo 17 bodů za 4. místo a starší 6 bodů za místo 15.

Konkurence byla velká – 16 družstev starších žáků a 22 družstev mladších žáků.

FOTOGALERIE


Prohlídka zbrojnice v Jedovnicích

V pátek 13. března odjelo 14 mladých hasičů a 4 vedoucí z našeho sboru na prohlídku hasičské zbrojnice v Jedovnicích. Během návštěvy jsme si nejprve prohlédli vozový park a seznámili se s technickým vybavením, které jedovničtí hasiči používají při výjezdech. Měli jsme také možnost vyzkoušet si, jak správně postupovat při resuscitaci osob. Největším zážitkem však pro děti bylo, když dostali možnost sednout si do hasičských automobilů. Velké poděkování patří všem jedovnickým hasičům, kteří se nám během návštěvy věnovali a předali mnoho zajímavých informací.

FOTOGALERIE


Masopust v obci

Ostatky, fašank nebo masopust. Čas tradiční lidové zábavy a veselí se pomalu přiblížil. Proto bylo možné v naší obci zahlédnout v sobotu 14.2.2015 průvod pestrobarevných masek. Ulicemi Ostrova jich prošlo celkem 21. K této akci se připojilo i 6 členů našeho sboru. Odměnou pro všechny masky bylo vřelé přijetí od našich občanů, kteří měli připraveno bohaté občerstvení. Průvod byl ukončen krátce před 17. hodinou v hostinci U Němců.

Nejezchleb František - Mexičan
Krbeček Jaromír - Babička
Pupík Jan - Hurvínek
Pernicová Anna - Klaun
Pernica Pavel - Dracula
Kuchař Pavel - Fotograf

FOTOGALERIE


Hasičský bál

V sobotu 7.2.2015 se v kulturním domě v Ostrově u Macochy opět objevily stoly, krásná výzdoba, rozezněla hudba a otevřela se známá místa s prodejem občerstvení. Občané z Ostrova i lidé z okolí se přišli pobavit na již 8. HASIČSKÝ BÁL. Mezi hosty jsme také přivítali 8 členů našeho družebního sboru z Ostrožské Nové Vsi.

Ples byl zahájen ve 20:00 hodin. Návštěvníci mohli během večera zhlédnout 3 taneční vystoupení slečen ze skupiny Aerobic Team Orel Blansko a také vystoupení členů SDH Ostrov u Macochy. Nachystaná byla i bohatá tombola – okolo 290 cen. Mezi nimi, jak je již tradicí, i srubový stůl. Sponzorům, kteří nám přispěli dary do tomboly patří velké poděkování.

Pokud chtěl někdo v průběhu večera vyzkoušet jinou kombinaci alkoholu, než jen víno, pivo a ostatní destiláty, za barem míchali naši zkušení barmani lahodné nápoje.

K tanci a poslechu hrála kapela K-Band. O doprovodné mluvené slovo se postarala děvčata Jaroslava a Iva Nejezchlebovi.

Všem zúčastněným děkujeme za podporu v naší činnosti.

FOTOGALERIE


Hasičský ples v Ostrožské Nové Vsi

V sobotu 31.1.2015 uspořádali členové našeho družebního sboru z Ostrožské Nové Vsi tradiční HASIČSKÝ PLES, který začínal v 19:30 hodin. Úvodního slova se ujal nový starosta novoveských hasičů Petr Verbík. K tanci a poslechu hrály 2 skupiny - Pool a dechová hudba Novovešťanka, které se během večera na pódiu průběžně střídaly. Ve 20:30 hodin byl program plesu doplněn vystoupením žáků devátého ročníku ZŠ Ostrožská Nová Ves s polonézou pod vedením paní učitelky Markéty Frantové. Pro všechny hosty bylo připraveno bohaté občerstvení a také krásná tombola, ve které bylo více jak 250 lákavých cen. Návštěva byla jako vždy velmi příjemná a pozvání přijalo 10 členů našeho sboru. Již nyní se těšíme na příští rok, kdy tento ples v Ostrožské Nové Vsi zase určitě navštívíme.

FOTOGALERIE

VIDEO


Přednáška na ZŠ

Starosta sboru František Nejezchleb a vedoucí mladých hasičů Iva Nejezchlebová společně navštívili ve čtvrtek 29.1.2015 místní ZŠ, kde formou přednášky seznámili všechny přítomné s činností hasičů v naší obci. Během dvou vyučovacích hodin se dále žáci a učitelé například dozvěděli, jaký je rozdíl mezi profesionálním a dobrovolným hasičem, co musí hasiči dodržovat při výjezdu k zásahu nebo i to, která telefonní čísla je důležité znát v případě požáru, ohrožení života či dopravní nehody.


Výroční valná hromada okrsku Jedovnice

V pátek 23.1.2015 se v sále kulturního domu v Ostrově u Macochy uskutečnila Výroční valná hromada okrsku Jedovnice. Této valné hromady se zúčastnili zástupci sborů z Ostrova, Vilémovic, Jedovnic, Krasové, Kotvrdovic, Senetářova, Mariánína, Lipovce a Holštejna. Během večera byl zhodnocen uplynulý rok 2014, připraven plán na rok 2015, jednotlivé sbory seznámily ostatní se svou činností a slovo dostali také hosté. Hlavním tématem valné hromady však byly volby do výkonného výboru okrsku Jedovnice. Na závěr bylo pro všechny připraveno občerstvení.

FOTOGALERIE


Výroční valná hromada SDH

V sobotu 10.1.2015 se uskutečnila Výroční valná hromada (VVH) našeho sboru dobrovolných hasičů. Krátce po 13. hodině začala VVH mladých hasičů. Úvodního slova se ujal Jiří Vymazal ml., pro kterého byla tato dětská valná hromada poslední protože přestoupil mezi dospělé hasiče. Byl zhodnocen rok 2014, připraven plán práce na rok 2015 a promítnuta krásná videoprezentace. Hlavním tématem však byly volby do výkonného výboru. Novou starostkou mladých hasičů byla zvolena Andrea Vymazalová, místostarostou se stal Hynek Tejkal a funkci kronikářů budou plnit Anna Pernicová, Tomáš Musil a Jiří Tanenberger. Na konci si mladí hasiči rozbalili dárečky, které našli pod stromečkem.

Po 16. hodině začala VVH členů sboru dobrovolných hasičů. I zde byl zhodnocen rok 2014, připraven plán práce na rok 2015, promítnuty videoprezentace mladých hasičů, žen a mužů. Také během této valné hromady byl zvolen nový výkonný výbor. Na tuto část VVH přijalo pozvání i několik hostů, mezi kterými byli starosta městyse ing. Ondřej Hudec, zástupce SDH Holštejn Zbyšek Kretz, ale také členové našeho družebního sboru z Ostrožské Nové Vsi.

FOTOGALERIE

Menu

Organizace a služby

Kontakty

Městys Ostrov u Macochy
Ostrov u Macochy 80
679 14 Ostrov u Macochy


ID datové schránky: z5xbb6b


Ing. Ondřej Hudec | starosta
telefon / fax: (+420) 516 444 238
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hana Opatřilová | podatelna
telefon: (+420) 516 444 328
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Hana Florková | účetní
telefon: (+420) 516 444 237
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Úřední hodiny

PO 8:00 - 12:00 | 12:30 - 17:00
ÚT 8:00 - 12:00 | 12:30 - 15:00
ST 8:00 - 12:00 | 12:30 - 17:00
ČT 8:00 - 12:00 | 12:30 - 15:00
8:00 - 12:00

Fotky z městyse

Počet návštěv

DnesDnes137
VčeraVčera220
MěsícMěsíc3546

Hledat

Kalendář akcí

01.09.2022 | čtvrtek | 09:15 h
Zahájení školního roku (ZŠ)

08.09.2022 | čtvrtek | 18:00 h
XVIII. zasedání Zastupitelstva městyse (hasičská zbrojnice)

10.09.2022 | sobota | 09-18 h
Gulášobraní a košt slivovice (areál KD)

23.09.2022 | pátek | 14-22 h
Komunální volby (kino)

24.09.2022 | sobota | 08-14 h
Komunální volby (kino)

01.10.2022 | sobota
Jednodenní poznávací zájezd (Benešovsko)

Počasí

Počasí online

Mobilní rozhlas

Užitečné odkazy

3D prohlídka náměstí